Archiwum kategorii: Osuszacze

Trotec TTK 170S

To uniwersalne urządzenie charakteryzuje się bezkompromisową jakością i wysoką niezawodnością przy jednocześnie atrakcyjnej cenie. Jest przeznaczone do osuszania szkód zalewowych, osuszania nowych budynków lub do utrzymywania niskiej wilgotności powietrza w pomieszczeniach roboczych i magazynowych wyposażonych lub niewyposażonych w ogrzewanie.

Niska cena urządzenia jest charakterystyczna dla wyrobów z dalekiego wschodu. Nasze urządzenia zostały jednak wykonane na terenie Europy i wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz niezawodnością. Łatwa obsługa i pielęgnacja, atrakcyjny koszt nabycia.

Model TTK 170 S jest przykładowo wyposażony w profesjonalny, automatyczny układ osuszania gazowego. Układ ten gwarantuje uzyskanie wysokiej sprawności także w niskich temperaturach. Wyposażenie może także obejmować stabilną konstrukcję wózkową i duże koła, ułatwiające częstą zmianę miejsca zastosowania.

Koncepcja modelu TTK 170 S jest dopracowania także w szczegółach. Zintegrowane, wgłębione uchwyty ułatwiają transport i ustawianie. Przełącznik zasilania oraz kontrolka ostrzegająca przed przepełnieniem są zabezpieczone pokrywą przed działaniem kurzu oraz wody. Pokrętło higrostatu z rowkiem jest także zabezpieczone przed omyłkowym przestawieniem. Dzięki seryjnemu wyposażeniu w zewnętrzny odpływ kondensatu, ten osuszacz powietrza nadaje się także do długotrwałego osuszania bez nadzoru.
Podwójny, zgodny z MID licznik godzin pracy i zużycia prądu w kilowatogodzinach (opcjonalny)

Oferowany wyłącznie przez firmę Trotec model TTK 170 S może także zostać wyposażony w zintegrowany licznik godzin pracy lub zgodny ze standardem MID, podwójny licznik godzin pracy i zużycia prądu w kilowatogodzinach. Co oznacza zgodność z MID? Europejska dyrektywa dotycząca urządzeń pomiarowych (MID) zastępuje w niektórych obszarach dotychczasowe przepisy krajowe dotyczące atestu i skalowania. Konsekwencją jest konieczność uzyskania certyfikatu zgodności z MID dla wszystkich mierników zużycia energii elektrycznych, stosowanych na terenie Europy.

Trotec TTK 400

Mobilny osuszacz kondensacyjny TTK 400

Uniwersalne urządzenie

Ten uniwersalny osuszacz budowlany odznacza się szczególnie wysoką wydajnością osuszania. Mimo to, poziom hałasu generowanego w trakcie pracy, podobnie jak w przypadku „mniejszego brata”, modelu TTK 200, jest niski, co umożliwia jego zastosowanie w zamieszkałych pomieszczeniach.

TTK 400 rustfrit Duże koła i ergonomiczny, regulowany uchwyt, umożliwiają transport obu modeli także w trudnym terenie lub po schodach, z zaangażowaniem tylko jednej osoby.

Zestaw pomp kondensatuTryb pracy ciągłej możliwy jest po zastosowaniu łatwo montowanego zestawu pompy kondensatu, dostępnej dla modelu TTK 400: Zdejmij ścianę boczną, ustaw zestaw, przełóż wąż kondensatu, zamknij obudowę, koniec!

Opcjonalnie, model TTK 400 może zostać także wykonany w wersji ze stali nierdzewnej.

Trotec TTK 170 ECO

Model TTK 170 ECO to klasa sama dla siebie. Oprócz atrakcyjnej ceny uwagę zwraca także wysoka skuteczność osuszania. Wysoki stosunek parametrów do ceny czyni model TTK 170 ECO idealnym urządzeniem dla użytkowników przemysłowych, poszukujących wytrzymałego i ekonomicznego w eksploatacji osuszacza powietrza.

Dzięki profesjonalnemu systemowi odmrażania gorącym gazem, model TTK 170 ECO pozwala także na uzyskanie wysokiej wydajności osuszania w pomieszczeniach oraz budowach bez ogrzewania.

Częsta zmiana miejsca pracy albo eksploatacja w wymagających warunkach i trudnym terenie nie stanowi żadnego problemu.

Wytrzymała, stalowa konstrukcja wózkowa posiada uchwyt transportowy i duże koła. W ten sposób połączyliśmy wyjątkową odporność z łatwością zmiany miejsca zastosowania.

Bezpieczeństwo w trakcie transportu jest dodatkowo zwiększone poprzez wyposażenie w praktyczne mocowanie kabla na tylnej stronie urządzenia. Model TTK 170 ECO posiada wydajny kompresor łopatkowy, umożliwiający transport maszyny w dowolnym położeniu.

Zewnętrzny odpływ kondensatu oraz opcjonalna pompa kondensatu pozwala na zastosowanie modelu TTK 170 ECO do długotrwałej pracy bez nadzoru. Licznik godzin pracy zapewnia precyzyjne ustalenie czasu działania urządzenia, co jest niezwykle cenną zaletą w przypadku eksploatacji przemysłowej. Dodatkowo model ten posiada przyłącze zewnętrznego higrostatu, pozwalającego na sterowanie w zależności od poziomu wilgotności.

Aerial AD740

Osuszacz przeznaczony do pomieszczenia od 500 do 200 m3. Przepływ powietrza 710 m3/h. Wydajność to 50l/24h

Do większości prac budowlanych używa się dużych ilości wody, która pozostaje w ścianach, posadzkach i stropach, a którą należy usunąć aby kontynuować dalsze prace. W późniejszych robotach wykończeniowych ponownie pojawia się potrzeba przyspieszenia procesu osuszania gipsowych ścianek, tynków, powierzchni po malowaniu, itp.

Zwykle w wyżej wymienionych przypadkach stosuje się wietrzenie pomieszczeń w okresie poza zimowym i wentylację z ogrzewaniem w okresie zimowym. Obie metody nie są jednak wystarczająco skuteczne, a niekiedy nie dają wręcz żadnych efektów.

Wiosną i jesienią powietrze zewnętrzne jest chłodne i wilgotne. Stosowanie natomiast zimą wentylacji i ogrzewania powietrza jest nieekonomiczne i mało skuteczne.

Najlepsze efekty w przypadku osuszania budynków można osiągnąć przez zastosowanie urządzeń osuszających – osuszaczy powietrza.

Skraplają one wilgoć zawartą w powietrzu, umożliwiając ciągłe wchłanianie wilgoci ze ścian, stropów i podłóg. Urządzenie należy umieszczać w pomieszczeniu zamkniętym, aby ograniczyć dostęp zewnętrznego wilgotnego powietrza.

Po wieloletnich badaniach i testach w różnych warunkach pracy, powstała całkowicie nowa generacja osuszaczy. Urządzenia serii AD 700 charakteryzują się zwiększoną wydajnością osuszania oraz specjalną konstrukcją, co daje możliwości ich wszechstronnego zastosowania w osuszaniu obiektów.

Zalety:

* wytrzymała obudowa plastikowa z PE poddana obróbce stylizującej UV
* konstrukcja modułowa ułatwia serwis i czyszczenie
* wbudowany higrostat
* licznik czasu pracy
* automatyczne odszranianie gorącymi gazami sterowane przez Dry-Logic
* opcjonalnie – wbudowana pompka skroplin

Heylo KT 1800

Pomieszczenie mieszkalne, budowa, warsztat osuszacz KT 1800 dzięki solidnemu wykończeniu jest idealnym urządzeniem do zastosowań w różnych miejscach.
Urządzenie jest proste w obsłudze – inteligentny blok w panelu sterowania. Jest możliwość podłączenia węża powietrza wylotowego i węża odpywowego. Prawdziwy Tytan pracy!

Cechy charakterystyczne KT 1800:

Wyposażony w gumowe koła, niebarwiące podłoża
Wykonanie wózka jezdnego który umożliwi wygodny transport
Wysoka ochrona przed wilgocią oraz pyłem części elektrycznych

Dane techniczne:

Wydajność osuszania max: 24 h: 55 l
Przedział roboczy temperatury: 1°- 38°C
Przedział roboczy wilgotności: 32 – 100 % RH
Ilość powietrza: 325 m3/h
Napięcie przyłączeniowe: 230V (50Hz)
Maks. pobór prądu (A): 3
Wbudowana pompa kondensatu: Tak
Ciężar: 36 kg
Wysokość/szerokość/głębokość (mm): 830/500/500