Archiwum kategorii: Wentylatory

HEYLO TD 300

Wentylator odśrodkowy Turbo Dryer TD 300 jest szczególnie odpowiedni do stosowania w suszeniu ubytków, suszeniu dywanów i przywracaniu szkód powodowanych przez wodę.

Dzięki bardzo kompaktowym wymiarom i wadze zaledwie 3,2 kg wentylator można łatwo transportować.

Dane techniczne

Przepływ powietrza (m³ / h) 437
Naciskając maks. (Pa) 120
Połączenie elektryczne (V / Hz) 230/50
Zużycie energii maks. (KW) 0,085
Pobór prądu max. (A) 0,35
Wysokość / szerokość / głębokość (mm) 300/250/280
Waga (kg) 3.2
Głośność (dB (A)) 58
 

Trotec TFV 30 S

Specjalny kształt kanału wylotowego powoduje utworzenie szerokiego strumienia powietrza tuż nad podłogą. W przypadku osuszania wykładzin lub wylewek jest to optymalny obieg powietrza, znacznie przyspieszający oddawanie wilgoci.

W przypadku suszenia dywanów, szybsze suszenie łączy się z korzystnym, mniejszym wydłużeniem włókien materiału oraz zapobiega tworzeniu się zafalowań.

Model TFV 30 S może być także zastosowane do wspomagania suszenia ścian i podłóg uszkodzonych w wyniku szkód powodziowych. Przyspiesza także osuszanie jastrychów i budowli a w połączeniu

Przystosowany do składowania piętrowego model TFV 30 S może pracować z trzema poziomami mocy, co umożliwia dobór optymalnej ilości powietrza do lokalnych wymagań. Obudowa kompaktowych turbowentylatorów składa się z niezniszczalnego polietylenu, dzięki czemu jest ona jednocześnie lekka i wytrzymała.
Praktyczne gniazdko serwisowe i opcjonalnie potrójny rozgałęziacz do odprowadzania powietrza

Pomocnym elementem wyposażenia TFV 30 S jest gniazdko serwisowe. W przypadku, gdy nie ma żadnego innego bębna kablowego czy gniazdka ściennego można bezpośrednio do TFV 30 S podłączyć drugi wentylator lub dodatkowy osuszacz powietrza aby wspomóc osuszanie.

Poza tym opcjonalnie do nabycia potrójny rozgałęziacz do przewodów odprowadzających, przy pomocy którego strumień powietrza jednorazowo może być skierowany do trzech różnych miejsc. Jeżeli zamontowanych zostanie mniej trzy węże pozostałe nieużywane wyjścia mogą być szczelnie zamknięte przez specjalne zatczki wchodzące w zakres dostawy.

Trotec TTV2500

Model TTV 2500 zapewni odpowiednią wentylację na każdej budowie. Pełne charakteru, niemieckie wzornictwo przemysłowe obejmuje zintegrowany uchwyt do przenoszenia, zabezpieczony przed uderzeniami przełącznik oraz przystosowaną do składowania piętrowego obudowę polietylenową. Już na pierwszy rzut oka ten wentylator tłoczący zdradza swoje profesjonalne przeznaczenie. Także inne cechy użytkowe modelu TTV 2500 zasługują na najwyższą uwagę.

Wysokiej wydajności, osłonięta dmuchawa jest jednocześnie wytrzymała i lekka. Wentylator tłoczący może być składowany piętrowo i służyć do przesyłu świeżego powietrza na duże odległości, sąsiednie piętra lub kanały albo do odciągania powietrza zanieczyszczonego. Optymalne warunki do spełnienia wymagań dotyczących przepływu powietrza przy nawiewie i wentylacji w przypadku prac w kanałach oraz prac spawalniczych.
Model TTV 2500 może być bezproblemowo składowany piętrowo

Dzięki wyposażeniu w odpowiednie złącza, na stronie dolotowej i wylotowej wentylatora osiowego TTV 2500 można zastosować węże transportowe o długości do 38 m. Umożliwia to zastosowanie worka kurzowego na stronie wylotowej i węża powietrznego na stronie dolotowej. Dodatkowo, czyni to model TTV 2500 idealnym urządzeniem do tłoczenia powietrza na duże odległości w zastosowaniach klimatyzacyjnych i grzewczych.

Wspomaganie działania klimatyzatorów lub nagrzewnic polega na wpięciu tego wysokiej mocy wentylatora tłoczącego pomiędzy dwa końce węży transportu powietrza. Tak zainstalowane urządzenie zwiększa zasięg działania ogrzewania lub klimatyzacji.

Trotec TTV 4500

Połączenie wysokiej mocy wentylatora osiowego oraz przemyślanego wyposażenia dodatkowego umożliwiającego dołączenie różnych węży transportu powietrza lub worków kurzowych czynią model TTV 4500 szczególnie uniwersalnym urządzeniem do nawiewu i wentylacji, cyrkulacji, odciągania kurzu i transportu zimnego albo gorącego powietrza także na duże odległości.

Dzięki bogatej ofercie wyposażenia dodatkowego jeden wentylator serii TTV 4500 umożliwia wykonanie najróżniejszych zadań, wymagających dotychczas zastosowania kilku urządzeń.

Podobnie jak wszystkie wysokiej mocy wentylatory serii TTV, model TTV 4500 jest przystosowany do najcięższych warunków roboczych, gwarantuje długie okresy międzyprzeglądowe i niezawodność także przy pracy ciągłej i częstej zmianie miejsca zastosowania.

W odróżnieniu od standardowych dmuchaw, model TTV 4500 idealnie sprawdza się także we współpracy z osuszaczami powietrza w zastosowaniu do osuszania budowlanego.

To wysokiej mocy urządzenie umożliwia cyrkulacje dużych ilości powietrza, co często powoduje szybsze parowanie.

Im większa prędkość przepływu na powierzchni materiału, tym szybciej następuje proces suszenia. W zależności od konstrukcji, odpowiednia kombinacja osuszania i wentylacji pozwala na skrócenie czasu osuszania o połowę!

Trotec TTV 4500S

Model 4500 S to wyrafinowane urządzenie do tłoczenia powietrza, przydatne wszystkim użytkownikom, poszukującym budżetowego wentylatora o dużej mocy. Urządzenie to sprawdzi się w przyspieszeniu osuszania w warunkach budowlanych, odciągu pyłów lub wentylacji miejsc przeprowadzania prac budowlanych, magazynów i warsztatów, a także w rolnictwie.

To szczególnie kompaktowe urządzenie zostało wyposażone w wiele praktycznych szczegółów wyposażenia, znacznie ułatwiających eksploatację i podnoszących jej komfort. Wytrzymała i jednocześnie lekka, zintegrowana obudowa umożliwia piętrowe składowanie do pięciu urządzeń. Przyłącze węża, uchwyt do przenoszenia, mocowanie przewodu oraz gumowe stopy gwarantują stabilność w czasie pracy.

Właściwości eksploatacyjne wyróżniają się dzięki zastosowaniu 2 stopniowej dmuchawy osiowej. Wysokie ciśnienie i niebywała wydajność sięgająca 5000 m³/godz. oznacza tłoczenie około 1388 litrów powietrza na sekundę. Dlatego też, model TTV 4500 S jest idealnym wentylatorem do osuszania powierzchni i tłoczenia dużych mas powietrza.

Wydajność zestawu może być odpowiednio zwiększona dzięki umożliwieniu pracy urządzeń w kaskadzie. Dzięki innowacyjnej metodzie łączenia szeregowego, modele TTV 4500 S mogą zostać kształtowo połączone ze sobą za pośrednictwem trzpienia mocującego i dźwigni blokującej. Alternatywnie istnieje także możliwość piętrowej pracy do trzech wentylatorów.

Precyzyjna wentylacja wyższych partii ścian lub sufitów uzyskana być może po zastosowaniu opcjonalnego, pochylanego stojaka.
Przemyślany, zintegrowany model TTV 4500 S z dmuchawą osiową odznacza się wysoką wydajnością
Innowacyjne połączenie szeregowe

Możliwość kształtowego złączenia do czterech urządzeń w jedną kaskadę oznacza gwarancję dostosowania wydatku tłoczenia do danego zapotrzebowania. Każdy model TTV 4500 S jest wyposażony w wytrzymałą, gumową dźwignię blokującą, pozwalającą na łatwe połączenie z trzpieniem mocującym kolejnego urządzenia w kaskadzie. Każdy dodatkowy wentylator w kaskadzie pozwala na zwiększenie wydajności tłoczenia powietrza.

W celu uzyskania maksymalnych parametrów, możliwe jest także piętrowe ustawienie do trzech urządzeń typu TTV 4500 S.
TTV 4500 – urządzenie profesjonalne czy standardowe?

Profesjonalny wentylator osiowy TTV 4500 jest przystosowany do zastosowania wszechstronnego wyposażenia dodatkowego. Stopień ochrony IP55 zapewnia możliwość optymalnego i uniwersalnego zastosowania na wynajem w ciężkich warunkach eksploatacji. Kompaktowy model TTV 4500 S idealnie nadaje się do zastosowania w warunkach budowlanych i remontowych. Dodatkowym atutem jest wytrzymała, zintegrowana obudowa i możliwość łączenia wielu urządzeń w celu uzyskania wysokiej mocy zestawu.

Wentylatory budowlane TTV gwarantują spełnienie wszystkich wymagań eksploatacyjnych!

Trotec ttv 4500 HP

Nazwa mówi wszystko: Ten wysokiej mocy wentylator oferuje wszystkie zalety i możliwość połączenia z wszystkimi elementami systemowego wyposażenia dodatkowego modelu TTV 4500 i dodatkowo zwiększone ciśnienie.

Skrót HP oznacza „High Pressure”. Oznacza to, że urządzenie może wytwarzać ciśnienie 250 Pa. Dzięki temu, wentylator osiowy TTV 4500 HP jest idealnie przystosowany do nawiewu obszarów znacznie oddalonych i połączonych długimi wężami transportu powietrza.

Węże te mogą zostać przyłączone za pomocą adaptera TTV 4500 po stronie wylotowej lub też dodatkowo po stronie dolotowej urządzenia TTV 4500 HP. Adapter węża TTV 4500 może zostać zamontowany po obu stronach.

W ten sposób możliwa jest eksploatacja tego wysokociśnieniowego wentylatora przy dużych odległościach z zastosowaniem węży transportowych oraz wykorzystanie worka kurzowego w celu separacji kurzu.